Ароматичні речовини в косметиці можуть викликати екзему

Ароматичні речовини в косметиці можуть викликати екзему

Ліналілацетат — це ароматична речовина, що міститься в багатьох парфумах, косметичних продуктах, милі і миючих засобах. Оскільки найчастіше вона «захована» в лавандовому та інших ефірних маслах, його не вказують окремо, і вона не входить в офіційний список субстанцій, що викликають алергію. При цьому нове дослідження Гетеборгського університету показало, що ліналілацетат може викликати появу алергічної висипки.

Лікарі з Сальгренскої академії (Швеція) з'ясували, що ця речовина вступає в реакцію з киснем, що міститься в повітрі, в результаті чого утворюється сильний алерген — гідроперекис. У великій кількості він сенсибілізує організм і викликає екзему.

1717 жінок і чоловіків, які брали участь у дослідженні, пройшли тест на визначення ступеня чутливості до ліналілацетата. Шкірно-алергічна реакція 2,2% учасників виявилася позитивною, 43% з них відреагували також на інші ароматичні субстанції. Через 42 тижні після контакту концентрація ацетату збільшилася на 37%

Ліна Хагвол, яка проводила дослідження, говорить: «Може здатися, що 2,2% це дуже мало. Однак за властивостями ліналілацетат схожий на інші речовини, наведені в приписі ЄС щодо якості косметики». У зв'язку з цим вона закликає краще захищати споживачів, оскільки неможливо уникнути субстанції, якщо вона не вказана в переліку інгредієнтів.

Коментарі
Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим
Введіть ваше ім'я

Введіть адресу електронної пошти

Введіть коментар

Ви робот?

Ваш коментар відправлено